Grawerowanie Zegarków

Dobre Narzędzie Pracy to podstawa

Precyzyjny laser MOPA wyposażony w kamerą pozycjonująca imponującej rozdzielczości 20 000 000 pixeli pozwala na dokładne umieszczenie grawerunku względem zegarka i wykonanie grawerowania na zegarku z niebywałą precyzją. Dlatego dostarczamy usługę grawerską na najwyższym światowym poziomie.

Grawerowanie zegarków metodą laserową

jest obecnie najlepszym wyborem ze względu na precyzję i nie inwazyjność metody. W związku z tym możliwe jest grawerowanie na deklu jak i na innych powierzchniach zegarka bez obaw o zniszczenie przedmiotu. W związku z tym możemy grawerować nie tylko dekiel ale też bransoletę lub korpus zegarka. W związku z brakiem kamer pozycjonujących w przeszłości zastosowaniu tej technologii grawerowania zegarków wiązało się z utrudnieniami polegającymi na umiejscowieniu grawerunku na zegarku względem istniejących napisów i logotypów. Precyzja umiejscowienia grawerunku ma kluczowe znaczenie ponieważ firmy  już w procesie produkcji umieszcza oznaczenia, symbole, swoje logo na powierzchniach, które chcemy grawerować.

Bez wątpienia ryzyko niepowodzenia w grawerowaniu zostało ograniczone.

Wiele firm nie posiada precyzyjnego sytemu pozycjonowania i dlatego ich usługa wiąże się z pewny ryzykiem i ograniczonymi możliwościami graficznymi. W rezultacie dochodzi do umieszczeni grawerunków w niezamierzonym miejscu. Grawerunek może być wykonany nie centrycznie. Może dochodzić za blisko istniejących elementów graficznych, które już znajdują się na tarczy zegarka. W krańcowych sytuacjach może też grawerowany na deklu napis wejść w pole logotypu producenta co jest przecież nie dopuszczalne. Inne ryzyko to ograniczanie wielkości grawerunku tak żeby maksymalnie odsunąć się od elementów istniejących na deklu zegarka co ogranicza ryzyko zniszczenia ale też ogranicza potencjał twórczy. Z pewnością stosowana przez nas technologia pozwala uniknąć ryzyka uszkodzenia przedmiotu grawerowanego w skutek czego możemy skoncentrować się na tym co na najważniejsze – przygotowaniu mistrzowskiego projektu.

Postęp w technice grawerowania – oznacza korzyści dla klienta 

W przeszłości radziliśmy sobie wykonując każdorazowo skan koperty zegarka. Używaliśmy tego skanu jako podkładu do stworzenia grafiki i wykonania precyzyjnego grawerunku. Dzisiaj czynność precyzyjnego grawerowania  jest jeszcze bardziej precyzyjna i o wiele łatwiejsza i w rezultacie daje dużo więcej możliwości swobodnego tworzenia grafiki i tekstu. Na ekranie programu grawerskiego możemy wyświetlać na żywo podgląd obiektu grawerowanego z nałożoną na niego grafiką. Kalibracja kamery i samego lasera pozwala na dokładność pozycjonowania rzędu setnych części milimetra. Mało kto wykorzystuje tak precyzyjną zaawansowaną technologię do tak, wydawało by się, prostej usługi jaką jest grawerowanie zegarków. My jednak stawiamy na jakoś, grawerujemy od lat i mamy zamiar grawerować przez następne dekady. Inwestycja w technologię owocuje pełną satysfakcją naszych klientów i ograniczeniem do minimum ryzyka.

Zapraszam do kontaktu i umówienia terminu grawerowania.

Jacek Mazela

Dowiedz się więcej – zadzwoń lub napisz

Call:+48 501791897

E-mail: grawer@grawer.pl

Usługa Grawerowania na naszym profilu Google Maps